A Claas innovatív megoldások révén elektromos és hidrogénmotorok alkalmazásával még fenntarthatóbbá válhat.


A mezőgazdasági ágazat folyamatosan növekvő kihívásokkal néz szembe, mivel egyre sürgetőbbé válik, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat integráljon működésébe, mindezt úgy, hogy közben a termelési hatékonyság ne szenvedjen csorbát.

A fenntarthatóság növelése érdekében a Claas, a mezőgazdasági gépek egyik vezető gyártója az innovatív megoldások fejlesztésére összpontosít. Ezek közé tartoznak a teljesen elektromos hajtású rakodógépek és a hidrogénüzemű motorok, amelyek célja a mezőgazdasági tevékenység szén-dioxid-kibocsátásának jelentős csökkentése.

A német Gazdasági és Klímavédelmi Minisztérium által finanszírozott, 5,1 millió eurós kutatási projekt részeként a Claas olyan iparági vezetőkkel működik együtt, mint a Deutz, a Mahle és a Liebherr. A projekt célja, hogy feltárja a hidrogénmotorok potenciálját a mezőgazdasági gépekben, biztosítva a robusztus, hatékony és alacsony kibocsátású teljesítményt.

A tesztek során valós környezetben, hidrogénüzemű járművekkel végzik a kísérleteket, kiterjedt anyagvizsgálatok kíséretében. Ezzel biztosítják a tartósságot még a legnagyobb megterhelések mellett is.

A hidrogén mellett a Claas elkötelezett az alternatív üzemanyagok, például a HVO-dízel (hidrogénezett növényi olaj) támogatása iránt is. Ez az innovatív üzemanyag megújuló dízelhelyettesítőként funkcionál, amely fenntartható forrásokból, mint például hulladék olajok és zsírok, készül. A HVO használata akár 90%-kal is mérsékelheti a CO₂-kibocsátást a hagyományos dízelhez képest, és már a Claas teljes termékkínálatában engedélyezett, így hozzájárulva a környezettudatos mezőgazdasághoz.

A vállalat teljesen elektromos megoldásokba is befektet. A 2023-as Agritechnica kiállításon bemutatott Scorpion teleszkópos rakodó koncepciója a Claas azon vízióját képviseli, hogy akkumulátoros meghajtású berendezéseket kínáljon a gazdaságon belüli feladatokhoz - írta a Future Farming.

Dr. Martin von Hoyningen-Huene, a Claas műszaki igazgatója hangsúlyozza, hogy a dekarbonizációs folyamat során kulcsfontosságú a megfelelő technológia kiválasztása az adott feladathoz. Az elektromos hajtások kiválóan alkalmasak a kisebb teljesítményigényű alkalmazásokra, mint például a mezőgazdaságban végzett feladatok, míg a hidrogén és a fenntartható üzemanyagok nélkülözhetetlenek a nagy teljesítményű gépek hatékony működéséhez.

Related posts