A Kúria elnöke rámutatott, hogy "jelenleg mindenki azon csodálkozik, hogy a bírók is éppen úgy vitatkoznak, mint bárki más. Ez pedig komoly kockázatot jelent."

Varga Zs. András véleménye szerint kockázatos, ha egyes nézeteltérések a nyilvánosság elé kerülnek, ezért a bírók feladata inkább a tárgyalóteremben zajlik.
A Magyar Bírói Egyesület nemrég arról határozott, a bírói függetlenség védelmében demonstrációt szerveznek. A tüntetésre február 22-én kerülhet sor, az Igazságügyi Minisztérium épülete előtt. A Kúria elnöke, Varga Zs. András az Indexnek adott interjújában az igazságszolgáltatásban lévő feszültségekkel kapcsolatban elmondta, szerinte nem szerencsés, sőt egyenes veszélyes, hogy az igazgatási kérdések nyilvánosság elé.
"...jelenleg mindenki arról beszél, hogy a bírók is éppúgy vitatkoznak, mint mi. Ez komoly kockázatot jelent. A bíróknak a bíróság falai között van a helyük. Hiszen ha valaki tegnap azt olvasta, hogy ki mit üzent kinek, milyen beszólásokat tettek, és mások hogyan értelmezik ezeket, majd belép a tárgyalóterembe, vajon hogyan tudja a bíró fenntartani az igazságszolgáltatás iránti bizalmat?" - nyilatkozta.
A demonstrációval kapcsolatban korábbi válaszaira támaszkodva csupán röviden fejezte ki véleményét, hangsúlyozva, hogy nem tartja feladatának a civil szervezetek által benyújtott tervek előzetes értékelését.
Ahogy korábban említettük, a magyar bírói szervezetekben váratlan botrány robbant ki, miután az Országos Bírói Tanács titkos alkut szavazott meg a bírói bérek reformjához kapcsolódóan. Ezt követően az OBT visszavonta a megállapodást, amely lépést Tuzson Bence igazságügyi miniszter a kormány részéről komolytalannak ítélt.
Az új interjúban Varga Zs. András újévi köszöntője is terítékre került, amelyben az Országos Bírói Tanács és az Országos Bírósági Hivatal elnökét is bírálta. A köszöntőjében szóvá tette, hogy a kúriai bírók kiemelt bánásmódban részesültek a kormány részéről, azonban hangsúlyozta, hogy "ez nem ingyen van". A Kúria elnökének válasza egy hatoldalas levél formájában érkezett, amely nem mentes a személyes támadásoktól és éles kritikáktól.
Varga Zs. András az Indexnek tett nyilatkozatában kifejtette, hogy észrevételei szerint a közéleti diskurzusok egyre élesebbé válnak, és hangsúlyozta, hogy a durvaságnak van egy olyan határa, amelyre válaszlépés szükséges. Elmondta, hogy a nézeteltéréseket Senyei Györggyel, az Országos Bírósági Hivatal elnökével még mindig nem sikerült tisztázniuk, de ez nem zárja ki a jövőbeni együttműködést. "Függetlenül attól, hogy milyen a viszonyunk, a legfontosabb, hogy ellássuk a ránk háruló feladatokat. A személyes kapcsolatok másodlagosak, mindenkinek a saját munkájára kell fókuszálnia. Én is ezt tartom szem előtt" - tette hozzá.