Az amerikai technológiai gigászok egy ambiciózus, ötszázmilliárd dolláros stratégiát dolgoztak ki a mesterséges intelligencia fejlesztésére.

Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke, a Fehér Ház falai között találkozott három nagyvállalat vezetőjével, ahol kifejtette, hogy a megvalósítandó terv "a bizalom kinyilvánítása Amerika jövőbeli lehetőségeiben". Az OpenAI már korábban is hangsúlyozta, hogy elengedhetetlenek a jelentős infrastrukturális fejlesztések a mesterséges intelligencia fejlődésének elősegítése érdekében, és aktívan lobbizott a kormányzati támogatásért e célok elérése érdekében.
A ChatGPT-alkotó és a Softbank közölte, hogy a Stargate névre keresztelt közös vállalat 500 milliárd dollárt kíván befektetni a következő négy évben, írta a BBC.
"Ön nélkül nem tudnánk megvalósítani ezt a célt, elnök úr" - tette hozzá. A javasolt projekt, amely az AI-infrastruktúra fejlesztésére, például adatközpontok létrehozására összpontosít, Trump véleménye szerint várhatóan több mint százezer új munkahelyet fog generálni.
Larry Ellison, az Oracle technológiai irányítója, bejelentette, hogy az első adatközpontok Texas államban fognak megvalósulni, és a jövőben más lokációk is csatlakoznak ehhez a kezdeményezéshez. A projekt részleteit először a The Information technológiai hírportál tette közzé tavaly márciusban.
A projekt keretein belül számos neves partner, köztük a Microsoft, az Arm és az NVIDIA technológiai óriások is részt vesznek.
Az OpenAI 2022-ben lépett be a mesterséges intelligencia világába a ChatGPT bot bevezetésével, amely a technológiai fejlődés lenyűgöző ütemét tükrözi. Ezzel a lépéssel számos befektetés indult el, különösen a számítástechnikai infrastruktúrákhoz elengedhetetlen, korszerű adatközpontok kiépítésére.
Joe Biden legutóbbi intézkedései között szerepel egy olyan javaslat, amely a mesterséges intelligenciával kapcsolatos chippek exportjának szigorítását célozza meg számos ország irányába. Az elnök szerint ez a lépés hozzájárulna az Egyesült Államok ipari dominanciájának megőrzéséhez és a technológiai verseny erősítéséhez.
Egy tavalyi iparági elemzés alapján a globális kereslet az adatközpontok kapacitása iránt 2030-ra több mint háromszorosára fog emelkedni. Az előrejelzések szerint ez a növekedés évente 19 és 27 százalék között mozog majd.