A rendőrség határozottan cáfolja a híreszteléseket, miszerint bocsánatot kértek volna Delhusa Gjontól.


Az, hogy megszüntetnek egy büntetőeljárást, még nem jelent bocsánatkérést.

"A közleményünkben nem szerepelt elnézéskérés az ismert énekes irányába. A határozatunk nem minősül bocsánatkérésnek" - írta a rendőrség vasárnap délutáni Facebook-posztjában.

Bár a posztban nem nevezik meg,, az üzenet nyilvánvalóan Delhusa Gjonnak szól, aki 2024 decemberében került a figyelem középpontjába. Akkor Újbuda alpolgármestere, Kreitler-Sas Máté hozta nyilvánosságra, hogy a XI. kerületben a zenész többször is szabálytalanul parkolt - egyik alkalommal a járdán hagyta az autóját, teljesen elzárva a gyalogosforgalmat. Amikor a közterület-felügyelők intézkedni próbáltak, Delhusa két igazolványt mutatott fel: az egyik a Nemzetközi Rendőrszövetség (IPA) pártoló tagsági igazolványa volt, a másik pedig egy magyar rendőrségi igazolványnak tűnt. Az énekes akkor azt állította, hogy ő valójában baleseti helyszínelő.

Az esetet követően közokirat-hamisítás gyanúja miatt indult nyomozás, mivel felmerült a gyanú, hogy Delhusa Gjon jogosulatlanul használhatott rendőrségi igazolványt. A nyomozás során kiderült, hogy az IPA 2013 óta nem bocsát ki ilyen igazolványokat, és az énekes tagságát sem sikerült megerősíteni. Végül a rendőrség 2025. február 4-én lezárta a nyomozást, mivel nem találtak olyan bizonyítékot, amely bűncselekmény elkövetésére utalt volna.

A művész később bevallotta, hogy tévedett a pártoló tagsági igazolvány bemutatásával, és azzal magyarázta a szabálytalan parkolását, hogy sürgős dolga akadt. Azt állította, hogy a hatóságok később elnézést kértek tőle az ügyintézésért, és hangsúlyozta, hogy minden birtokában lévő dokumentum rendben volt.

A rendőrség most cáfolja az énekes szavait. Mint írták, az eljárás során tanúként hallgatták ki a közterület-felügyelőket és a szabálytalan parkolást bejelentő személyeket, továbbá lefoglalták az énekesnél lévő, a felvételen is látható igazolványt. A vizsgálat megállapította, hogy a "rendőrség-police" jelvénnyel ellátott bőrtok bárki által megvásárolható termék, és a benne tartott igazolványt egy nem hatósági szervezet állította ki, így az nem minősül közokiratnak. Ugyanez vonatkozik az IPA-igazolványra is: bár civil személyek is tagjai lehetnek a szervezetnek, az ilyen dokumentum intézkedési jogkört nem biztosít.

A BRFK XI. Kerületi Rendőrkapitánysága a 2017. évi XC. törvény 398. § (1) bekezdés a) pontja szerint, miután a vizsgált cselekmény nem minősült bűncselekménynek, 2025. február 4-én megszüntette az eljárást. A nyomozás során lefoglalt igazolvány visszaadásáról is döntés született, amelyet Delhusa Gjon megkapott. Ezt követően a művész többször is nyilatkozott a médiában, állítva, hogy a "hatóság" elnézést kért tőle. A rendőrség azonban határozottan kijelentette: "A büntetőjogi megállapítás, miszerint egy cselekmény nem bűncselekmény, nem értelmezhető bocsánatkérésként. Az előadóművésszel szemben nincs okunk elnézést kérni, ezt soha nem tettük."

Related posts