Cipők télen: a pénztárca- és környezetbarát lábbeliápolás titkai A téli hónapok beköszöntével nemcsak a hideg és a hó, hanem a cipőink állapota is komoly figyelmet igényel. A zord időjárás nemcsak a lábbelik megjelenésére van hatással, hanem azok tartóss


A cipők átlagára (az "olcsó" cipők ára is) rengeteget nőtt az utóbbi években, nem mellesleg napjainkban a hulladékkezelésben is sok gondot jelentenek a ruházati termékek, éppen ezért azok megőrzése nemcsak a pénzünket, de a környezetet is óvja.

A cipők állapotának megőrzése elsősorban a használat módjától függ. Az, hogy hol, mikor és milyen körülmények között lépünk be velük a világba, jelentős hatással van a lábbelink tisztaságára és karbantartási szükségleteire. Különösen télen, egy fehér cipő viselése, ha nem figyelünk a megfelelő tisztításra, könnyen rossz döntésnek bizonyulhat. Ezzel szemben a szürke vagy barna árnyalatok sokkal kevesebb figyelmet igényelnek. Viszont ha velúr, hasított bőr vagy vászon anyagú cipőt választunk, akkor a színválasztás már nem elegendő ahhoz, hogy eltakarja a koszt, és ezek esetében a rendszeres ápolás elengedhetetlen.

Nedves időben a legideálisabb választás a kezelt bőr, gumi és vízzáró réteggel ellátott, korszerű textilből készült lábbeli.

Mielőtt a cipőnk állapota kritikussá válna, érdemes időt szánni a megfelelő ápolására. A velúr és hasított bőr esetében fantasztikus spray-k és boxok állnak rendelkezésünkre, amelyek segítenek megőrizni a lábbeli szépségét. Emellett egy egyszerű, száraz kefélés is csodás eredményeket hozhat. A gumitalp tisztításához pedig a háztartásban fellelhető szappan és egy régi fogkefe tökéletes megoldást nyújt a legtöbb esetben. Ne hagyjuk, hogy a cipőnk elhanyagoltá váljon, hiszen a megfelelő gondoskodás hosszú távon kifizetődő!

Általánosságban elmondható, hogy a kevésbé érzékeny anyagú lábbelik védelmére a legegyszerűbb impregnáló szerek alkalmazása javasolt. Ezek a szerek hatékonyan kiszorítják a vizet, így a nedves szennyeződések is könnyen eltávolíthatók. Az impregnálási folyamat viszonylag egyszerű, és ennek köszönhetően a lábbelik gyorsan vízlepergetővé varázsolhatók. Fontos azonban, hogy ne essünk túlzásba az aeroszolok használatával, mivel ezek gyakran tartalmaznak környezetszennyező anyagokat. Érdemes tehát tudatosan választani, hogy a lábbelik védelme mellett a környezetünkre is figyeljünk!

Az ápolás kiemelkedő jelentőséggel bír, mivel, ahogyan már szóltunk róla, a cipők ökológiai lábnyoma meglehetősen nagy. A gyártási folyamat és az általuk termelt hulladék mennyisége egyaránt figyelembe veendő. Ha megfelelően gondoskodunk egy cipőről, akár két évvel is meghosszabbíthatjuk az élettartamát, sőt, ha szakemberre bízzuk, a cipőnk élettartama akár még ennél is jelentősen megnövelhető.

A csoszogók - köztük én - pedig igyekezzenek úgy sétálni mintha nem egy szobapapucsban lennének.

Related posts