Az 50 éves Hírös Agóra munkatársai, mind a régi, mind a jelenlegi csapat tagjai, egy különleges nosztalgiaest keretében gyűltek össze, hogy felelevenítsék a közös emlékeket. A rendezvény során számos kedves pillanatot osztottak meg egymással, miközben a m


A szívhez szóló emlékek felidézése mindig különleges érzéssel tölti el az embert, hiszen a múltbeli közös pillanatok felelevenítése meghitt nosztalgiát ébreszt. Pontosan ez történt szombaton, amikor a kecskeméti Hírös Agóra egykori és jelenlegi munkatársai összegyűltek, hogy megünnepeljék az intézmény fennállásának 50. évfordulóját. Az esemény különlegességét fokozta, hogy köszönthették a régi, szeretetteljes kapcsolatokat ápoló munkatársak között Kocsis Tibort is, aki mára hazánk egyik közkedvelt énekese lett. Tibor két évig volt a művelődési központ csapata tagja, és most, évekkel később, újra együtt ünnepelhették a közös múltat, amely örökre összeköti őket.

A Hírös Agóra Kulturális Központ idén különleges alkalommal, fennállásának 50. évfordulójával áll a középpontban. Az intézmény, amely egykor Bács-Kiskun Megyei Művelődési Központ néven indult, 1975. január 11-én nyitotta meg kapuit a közönség előtt. Később, hosszú éveken át Erdei Ferenc néven vált ismertté, míg 2010 óta a Hírös Agóra név alatt folytatja tevékenységét. Az egykori munkatársak szívügyüknek tartották, hogy közösen, méltó módon ünnepeljék meg ezt a jelentős mérföldkövet. Szombaton körülbelül hatvan régi munkatárs gyűlt össze, hogy nosztalgiával idézzék fel a központ történetének szép emlékeit.

A Hírös Agóra minden korábbi és jelenlegi munkatársát szeretettel várják az eseményre.

A találkozó varázsa abban rejlett, hogy nem a Hírös Agóra jelenlegi irányítói, hanem két régi igazgató, Bárdos Ferenc és Bak Lajos, valamint a nyugdíjas művelődési szakember, Lángné Nagy Mari szervezték meg ezt az eseményt. A rendezvény helyszínéül a református konviktust választották, amelynek gazdag történetét Lángné Mari osztotta meg a résztvevőkkel a találkozó elején, köszöntőjében. Az esemény így nemcsak a találkozás öröméről, hanem a múlt értékeinek felelevenítéséről is szólt.

- Bárdos Ferenc és Bak Lajos korábbi igazgatókkal szerettük volna összehozni az elmúlt 50 év minden dolgozóját a jubileum alkalmából, régieket, nyugdíjasokat, és még ma is ott dolgozókat. Mindenkinek, akinek csak tudtuk megszereztük az elérhetőségét. Ötletünkkel Bárdos Ferenc és Bak Lajos megkereste a Hírös Agóra vezetőjét, ahol nem kaptak támogatást, arra hivatkozva, hogy az intézmény is tervez egyet az év vége közeledtével. Mi azonban szerettük volna, ha még most tavasszal megtarthatjuk a találkozót, közelebb az eredeti dátumhoz. Így jöttünk most össze a református konviktusban, a Hírös Agóra épülete helyett - összegezte Lángné Mari.

Minden egyes korszak saját színeivel és hangulataival kel életre.

A találkozón az elmúlt öt évtized eseményeit és jelentős mérföldköveit különböző egykori kollégák idézték fel. Az estét Sz. Mikus Edit nyitotta, aki az első munkatársak közé tartozott, és az ifjúsági klubokkal kapcsolatos tevékenységeit osztotta meg. Ezt követően Domján Jenőné, a gazdasági igazgató, levélben megfogalmazott gondolatait osztotta meg a résztvevőkkel, tükrözve a közös múltunk fontosságát és emlékeit.

A közösségépítés volt a legfőbb céljuk

Bárdos Ferenc, a korábbi igazgató, az 1993 és 2001 közötti időszakot idézte fel, mielőtt felolvasta volna azok neveit, akik sajnos már nem lehetnek közöttük. Kiemelte, hogy céljuk mindig is az volt, hogy közösségeket építsenek és nyitott szívvel fogadják az újonnan érkezőket. Hosszasan felsorolta azokat a tevékenységeket, amelyeket megvalósítottak: tanfolyamokat és klubokat indítottak, emellett konferenciákat, bálakat és szakkiállításokat is szerveztek. A főteret rendezvényekkel és fesztiválokkal töltötték meg, évente számos különböző eseményt rendeztek, mint például a Hírös Hét, a Tavaszi Fesztivál, két Nyári Fesztivál, Népzenei és művészeti fesztiválok, valamint a KAFF és a Városházi Udvar. Elindították a gyermekszínházat Sirkó László színművésszel, az épületben helyet adtak a frissen induló Gong Rádiónak, videótékát alakítottak ki, és filmklubot működtettek. Végül Bárdos Ferenc hangsúlyozta, hogy a kollégák rendkívül sokat tettek az intézmény sikeréért, és ez a munkájuk nem maradt észrevétlen, hiszen méltóképpen elismerésre is kerültek.

Related posts