Tartsd szem előtt ezt a fontos szempontot télen, ha a kutyád a kertben él: az egészsége és biztonsága múlhat rajta! - Ripost


A kinti kutyatartás nem feltétlenül egyenlő az embertelenséggel. Bizonyos kutyafajták kimondottan jól bírják a hideg időjárást, sőt, a természetükből adódóan kifejezetten élvezik is. Ha gondosan figyelünk a négylábú társunkra, és biztosítjuk számára a megfelelő körülményeket, akkor ő is biztonságban átvészelheti a téli hónapokat.

Fontos, hogy a házikónk ne érintkezzen közvetlenül a hideg talajjal, mivel ez segít elkerülni a nedvesség felszívódását a talajból. Javasolt, hogy legalább 10-15 centiméter magasra emeljük meg, ehhez használhatunk deszkákat, raklapokat vagy száraz szalmát. Ezzel a megoldással megakadályozzuk, hogy a hólé és az esővíz bejusson az ólba – figyelmeztet a Fanny magazin.

Ne legyen se túl nagy, se túl kicsi.

Fontos szempont az is, hogy mekkora a ház az állathoz képest. A túl kicsi odúban kényelmetlenül érzi magát, a túl nagyot pedig nem tudja kellően átmelegíteni. Az az ideális méret, amelyben a kedvencünk fel tud állni, le tud feküdni, meg tud fordulni.

Ragasszunk az ajtónyílásra egy vastag padlószőnyeg darabot vagy egy plédet, hogy a bent uralkodó meleg levegő ne távozzon. Középen vágjunk ki egy nyílást, így háziállatunk könnyedén be- és ki tud majd járni. Ne felejtsük el időről időre kicserélni az anyagot, hiszen ha eső vagy hó éri, a nedves szőnyeg jelentősen rontja a benti levegő hőmérsékletét.

A hőfüggöny készülhet műanyag szalagokból is, melyet kedvencünk a fejével vagy az orrával könnyedén elmozdít a ki-be járkáláskor. Amellett, hogy megtartja a ház ideális hőmérsékletét, a nedvességet is lepergeti. Vigyázzunk, hogy felrakása után a szögek ne álljanak ki, nehogy megsértse a kutya testét.

Ha szeretnénk, hogy kis kedvencünk kellemesen melegben tölthesse a napjait, érdemes ellátni a házikóját néhány praktikus szigeteléssel. A barkácsboltban szerezzünk be legalább 2 centiméter vastag hungarocell lapokat, és helyezzük ezeket a ház aljába, a tetőre és az oldalaira is. Fontos, hogy a szigetelőanyag ne érintkezzen közvetlenül az állattal, ezért javasolt egy extra réteg védőborítást is tenni, például bútorlap formájában. Az ásványgyapot szigetelés ugyan kicsit drágább, de hosszú távon megéri, hiszen egészségbarát és kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal bír.

A kutyaház fűtése remek ötlet lehet a kis kedvencünk kényelme érdekében. A melegítő párna vagy fűtőszőnyeg ideális választás, de fontos, hogy figyeljünk a hőmérséklet-változásra is. Ha a kutyusunk túl hirtelen vált a meleg és a hideg között, könnyen megfázhat, amikor kimegy a hidegbe. Így célszerű a melegítő eszközöket csak a leghidegebb napokon használni, hogy a kiskedvencünk biztonságban és melegen maradhasson.

Related posts