Fedezd fel ezeket az 5 különleges kiállítást, amelyeket a tél folyamán érdemes meglátogatnod! Kíváncsi vagy, hol csodálhatod meg Tamara de Lempicka lenyűgöző festményeit?

Mutatjuk, milyen kiállításokra menjünk el idén télen!
A tél sötét és hideg időszaka helyett inkább fedezzük fel a kulturális kincseket, amelyek fényt és inspirációt hozhatnak a mindennapjainkba! Számos izgalmas program és élményt nyújtó kiállítás vár ránk, legyen szó lenyűgöző festményekről vagy magával ragadó zenei előadásokról. Miért ne töltenénk el a téli estéket művészet és kultúra felfedezésével? Nézzünk körül, és találjunk olyan kiállításokat, amelyek még idén télen megérinthetnek minket!
A 35 évvel ezelőtt megalapított Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum egy különleges eseményre készül, hiszen először mutatja be kizárólag női alkotók műveiből összeállított válogatását a saját gyűjteményéből. A kétrészes kiállítás első szakaszában a női szerepek és a női művészeti (ön)reprezentáció témáit járjuk körül, míg a második részben felfedezzük azokat a műfajokat és témákat, amelyeket a nők választottak, valamint bemutatjuk női művészek kiemelkedő teljesítményeit és eredményeit az elmúlt öt évtized során, a múzeumban őrzött alkotások tükrében.
A lenyűgöző kiállításon számos elismert művész egyedi alkotásai várják a látogatókat:
További információ a kiállításról: Ludwig Múzeum Női kvóta 02
Föld alatti járatok, Metró, Metropolitain, Subway, U-Bahn, Underground... Ezek a városi közlekedés alapvető elemei, amelyek nélkül a nagyvárosok élete elképzelhetetlen. A modern közlekedési rendszer egyik leginnovatívabb formája, amelynek megalkotásában Magyarország élen járt az európai kontinensen. Az alagútrendszerek és a gyors közlekedés forradalmasította a városi mobilitást, lehetővé téve a lakók számára, hogy kényelmesen és gyorsan közlekedjenek a város különböző pontjai között.
Miért is kellett a XIX. század végi Budapestnek földalatti villamos? Mi késleltette a második vonal megnyitását több mint 70 évvel? Miként vélekedett Ferenc József császár és király az új vasútról, és hányszor utazott rajta?
A séta során válaszokat kapunk a felmerülő kérdésekre, miközben felfedezzük az építés történelmét. Utazásunk során bejárjuk mind a négy budapesti metróvonalat, és beszállunk az eredeti, közel 130 éves kocsikba. Különleges műalkotásokat keresünk a föld alatti terekben, és megismerjük Kányádi Sándor kedvenc metróállomását. Szó lesz a négyszínnyomtatás titkairól, valamint arról, hogyan jutottunk el a lóvasúttól a föld alatt suhanó modern gyorsvasutakig.
A sétára jelentkezhetünk: ITT
Az "Én, Tamara" című regény 2024-es megjelenése után a művészet varázslatos világa elérkezik Magyarországra is, hála a Lengyel Külügyminisztérium és a Tamara de Lempicka Estate együttműködésének. A festmények vibráló, élénk színei, valamint a modellek kifinomult eleganciája és érzékisége igazán lenyűgöző élményt nyújtanak. Tamara de Lempicka volt az első, aki a független, erős és elbűvölő nőt, sőt, a provokatív nőiességet is a művészet középpontjába állította. Most pedig ezek a csodás képek Magyarországon is megcsodálhatók!
Hogyan mutatnád be a Földet és az embereket valakinek, aki még sosem járt itt? Mit helyeznél el egy időkapszulában, amit majd 1000 év múlva nyitnak ki az itt élők? A Magyar Zene Háza új időszaki kiállítása ezekre a kérdésekre keresi a választ, miközben egy egészen elképesztő zenei utazásra hívja a látogatókat, hogy fedezzék fel bolygónk élő, különleges zenei hagyományait Georgiától Belizén át Krétáig, Patagóniától Izlandon át Indiáig és messze tovább.
A roppant izgalmas kiállítás a Néprajzi Múzeumban nem csak egyszerűen bemutatja a hangszer és a citerázás történelmét. A tárlat arculatát a hangszer karakteres elemei inspirálták, különösen a húrok ritmikus, dinamikus mozgása, a hangszer egyszerű, mégis egyedi formavilága, és az általa megszólaltatott zene lüktetése. Az absztrakt formák és vonalak a hangszer tradícióját és kortárs megközelítését ötvözik, miközben a zene időtlenségét hangsúlyozzák.
Örömmel értesítelek, hogy nem csupán a magyar citerázás gazdag hagyományait ismerhetjük meg, hanem 2025. március 21-től egy izgalmas új anyaggal is bővül a program. A Csungkingi Kínai Három Szurdok Múzeum válogatásának köszönhetően bepillantást nyerhetünk Kína ősi hangszerének, a kucsinnak a világába is. Ez egy igazán különleges lehetőség, hogy felfedezzük a keleti zene varázsát!