Felcsillant a remény: Pest megye egykor népszerű fürdője újra megnyithatja kapuit.

2015-ben lakat került az érdi Termál Hotel bejáratára, ami a tulajdonostársak közötti nézeteltérések következményeként történt. Ez a döntés súlyosan érintette az érdieket és a környékbelieket, hiszen a fürdő hosszú évek óta népszerű pihenési lehetőséget kínált számukra, olvasható az erdmost.hu cikkében.
A lap cikke szerint az önkormányzaton azóta rendre számon kérték a bezárást, illetve érdeklődtek, hogy miért nem nyitják újra a fürdőt. Csakhogy mivel az magántulajdonban van, a működésre és a működtetésre a városnak semmilyen ráhatása nem volt és nincsen ma sem.
Az épület már egy évtizede üresen és elhagyatottan árválkodik, folyamatosan romló állapotban. 2022-re sem derült fény sokkal többre, csupán annyit lehetett tudni, hogy a Liget Termál Hotel a bezárása után egy árverés során végül az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség birtokába került, mint tartozás-kiegyenlítés része.
Mostantól azonban az épületre egy eladó tábla került, ami új lehetőségeket sejtet. Az ingatlan olyan gazdára találhat, aki valóban felfedezi benne a turizmus szempontjából rejlő potenciált, ami egyben a stabil pénzügyi háttér meglétét is jelenti.
Az ÉrdMost érdeklődött az ingatlanirodánál, ahol kiderült, hogy a tulajdonosok kétmillió euróra tartják az épület árát. Répássy Gábor megosztotta, hogy a több mint 800 millió forintos összeg nem kőbe vésett, így az új vevő valószínűleg kedvezőbb áron juthat hozzá a propertyhez.
Mint kiderült, az ingatlan iránti érdeklődés szinte azonnal megérkezett, hiszen néhány nap leforgása alatt már több helyi lakos is felkereste a kérdést, mivel kíváncsiak az épület jövőjére. Különösen figyelemre méltó, hogy két komoly, fizetőképes érdeklődő is megjelent, ami ilyen rövid időtávon ígéretes jelenségnek számít. A szakértő véleménye szerint a Termál Hotel épülete viszonylag rövid időn belül, mindössze 3-4 hónap alatt eladásra kerülhet.
A Polgármesteri Hivatal kommunikációs vezetője megerősítette, hogy a tulajdonos valóban jelezte szándékát az ingatlan értékesítésére. László Ferenc hozzátette, hogy az önkormányzatnak jelenleg nincsenek teendői a folyamatban, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a város továbbra is arra törekszik, hogy az ingatlan újra termálfürdőként működjön.
Az egykori termálhotelt vízzel ellátó hideg és meleg vizes kutak az újrafúrás után az önkormányzat tulajdonában kerültek, de ha sikerülne újjáépíteni a fürdőt, a város a gyógyhatású vizet minden további nélkül biztosítaná az új létesítménynek. Ezt amúgy az eddig aktivitást mutató beruházónak is felajánlották.
Nemrégiben beszámoltunk arról, hogy melyik az a vidéki gyógyfürdő Magyarországon, amelyik a legnagyobb költségekkel bír. Emellett felfedtük a 2025-ös év legizgalmasabb termálfürdős újdonságait is.