Szaúd-Arábia és Magyarország gazdasági együttműködése új dimenziókba lépett – tájékoztat a Világgazdaság.


Felértékelődik Magyarország és Szaúd-Arábia agrárgazdasági kapcsolataiban a tudástranszfer szerepe. A Rijádban megtartott fórum lehetőséget biztosított a magyar vállalkozások és a kamarai delegáció tagjai számára, hogy feltérképezzék a szaúd-arábiai piaci lehetőségeket.

Rijádban megrendezésre került egy különleges üzleti fórum, amely a Magyar-Szaúd-arábiai Digitalizációs Klaszter tagjainak részvételével valósult meg. Az esemény célja a magyar és szaúd-arábiai digitalizációs vállalkozások közötti üzleti kapcsolatok megerősítése volt, lehetőséget teremtve a kölcsönös együttműködés és innováció előmozdítására.

Az esemény lebonyolítását a Szaúdi-Magyar Üzleti Tanács, Magyarország Szaúd-arábiai Nagykövetsége és a Szaúdi Kereskedelmi Kamarák Szövetsége (Federation of Saudi Chambers) közösen vállalta magára. Ez a fórum kivételes alkalmat nyújtott a résztvevők számára, hogy...

A szaúd-arábiai piaci lehetőségek feltérképezése érdekében, valamint a helyi vállalati környezetről, jogi és logisztikai feltételekről való alapos tájékozódás céljából rendeztek egy eseményt. Az eseményen számos iparági vezető, kormányzati képviselő és szakértő gyűlt össze, hogy közösen átbeszéljék a gazdasági együttműködés előtt álló kihívásokat és lehetőségeket, különös figyelmet fordítva a digitalizáció nyújtotta előnyökre.

A magyar Országgyűlés alelnöke, Jakab István által vezetett delegáció tagjai számos magas rangú szaúd-arábiai vezetővel tárgyaltak, többek között a Súra tanács alelnökével, Mishad Mohammad Alsulamival, valamint Abdulrahman Abdulmohsen Al Fadley környezetvédelmi, vízügyi és mezőgazdasági miniszterrel, emellett a DCO Digital Cooperation Organization világszervezet képviselőivel.

- mondta Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a Magosz elnöke.

Selmeci Balázs, Magyarország szaúd-arábiai nagykövete a fórumon elmondott beszédében kiemelte, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben elengedhetetlen a partnerségek és az innováció szerepe a növekedés előmozdításában. Rámutatott, hogy az országok közötti szoros együttműködés nem csupán a gazdasági fejlődést serkenti, hanem elősegíti a nemzetközi kapcsolatok megerősödését is. Emellett új távlatokat nyit meg a fenntartható és hosszú távú fejlődés előtt. A nagykövet hangsúlyozta a kétoldalú kereskedelmi kapcsolatok erősítésének jelentőségét, amely kulcsszerepet játszik a közös prosperitás elérésében.

Related posts