Bár a rendőrségi nyomozások folyamatosan zajlanak, Vári Attila egy jótékonysági alapítványt irányít, amelynek célja a közösség támogatása.

2024 elejétől Vári Attila, a kétszeres olimpiai és világbajnok vízilabdázó, tölti be a Civil út Alapítvány vezetői posztját. Vári korábban a Magyar Vízilabda Szövetség (MVLSZ) elnökeként is tevékenykedett, ám mandátuma alatt komoly pénzügyi problémák merültek fel. Madaras Norbert, az őt követő elnök, azt nyilatkozta, hogy Vári vezetése alatt körülbelül félmilliárdos hiány keletkezett a szövetség költségvetésében, és sokan az átláthatóság hiányára is panaszkodtak az MVLSZ ügyeivel kapcsolatban. Továbbá, két, Várihoz köthető ügyben jelenleg is nyomoz a rendőrség. Ennek ellenére az alapítvány irányítását a mai napig ő látja el.
A 24.hu beszámolója szerint a Transparency International közreműködésével sikerült hozzájutni az MVLSZ Vári-érájának átvilágítási jelentéséhez. A dokumentumból kiderült, hogy a szövetség 25 ezer pólóra és egy 93 millió forintos buszra költött, amelyet végül féláron értékesítettek, mivel nem használták. Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) tájékoztatása alapján a Magyar Vízilabda Szövetség hűtlen kezelés miatt indított eljárása továbbra is a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodájánál van folyamatban.
A történet szerint kétszer is olyan "szállásadókra" bukkantak, amelyekről végül kiderült, hogy Valenciában és Lisszabonban rendelkeznek számlával, miközben a foglalások Montenegróba és Rijekába irányultak. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) csalás gyanújával indított nyomozást az ügyben, de eddig kihallgatásra még nem került sor.
A történet azonban itt még nem ér véget. Vári operatív igazgatója, Vezér Tamás, aki korábban az MVLSZ-nél is betöltötte ezt a pozíciót, és a Fidesz jelöltjeként indult a pécsi polgármesteri címért, együttműködött rokonával, Vezér Andrással egy új szoftver kifejlesztésében. Ez a program azonban soha nem került használatba a szövetség keretein belül. A fejlesztéshez egy weboldal is tartozott, amely a Webpont szerverén kapott helyet, ám ezt a platformot szintén sosem aktiválták. Madaras később arról számolt be, hogy...
Vezér Tamás tájékoztatása alapján a háttérben működő szerverre különféle fotók és videók kerültek feltöltésre a kommunikációs célok érdekében, ám ezek a tartalmak nem kerültek átadásra az MVLSZ-nek.
A projekt fejlesztésére és a weboldal megvalósítására összesen 8 millió forintot fordítottak. Ezt követően havi körülbelül 2 millió forint üzemeltetési költséget utaltak a Vezérék által irányított pécsi székhelyű Felanetre Kft.-nek, valamint a Webpont Informatikai Kft.-nek.
Az alapítványban több, a kormányhoz közel álló szakember tevékenykedik, köztük Gulyás Andrea, aki korábban államtitkárként dolgozott, Szíjgyártó Judit, aki az államtitkári kabinetfőnöki posztot töltötte be, valamint a korábbi elnök, Ruttkay Réka, aki Rogán Antal idején az V. kerületi polgármesteri hivatal osztályvezetőjeként tevékenykedett. Vári érkezésével megindultak a központi támogatások is; az állami hozzájárulás egy év alatt megduplázódott, elérve az 507 millió forintot.
Ezzel párhuzamosan a személyi költségek is jelentős növekedésen mentek keresztül: míg korábban 141 millió forintot költöttek erre a célra, addig mostanra ez az összeg 285 millió forintra emelkedett. Érdemes megemlíteni, hogy míg 2023-ban csupán 9 munkatárs tevékenykedett az alapítványnál, addig 2024-re már 19 fő segíti a szervezet munkáját.