Budapesten pezsgő kulturális események sorozatával ünnepelték a Kínai Holdújévet, amely színekben és hagyományokban gazdag programkavalkádot kínált az érdeklődőknek.

A főváros 10. kerületében található Chinatown-ban oroszlán- és sárkánytáncot nézhettek, kínai operát hallgathattak és tradicionális kínai ételeket, illetve teát kóstolhattak a látogatók.
Budapesten ez volt az első ilyen rendezvény azóta, hogy a Kínai Holdújév ünneplése felkerült az UNESCO szellemi kulturális örökságánek listájára.
"A felvonulás varázsa teljesen elbűvölt minket, valójában ezért érkeztünk. Az a sok szín és élet, ami körülvett minket, különösen a gyerekek figyelmét kötötte le. Ez az első alkalom, hogy itt vagyunk, és most ismerkedünk meg a helyszín minden csodájával." - osztotta meg érzéseit egy fiatal édesanya.
Az ünnepen a kínai hagyományos operák egyikével, a Henan tartományból származó, többszáz éves múltra visszetkintől Ju-operával is megismerkedhetett a közönség.
"A magyar emberek nagyon barátságosak, az itteni kínai közösségben otthon érzem magam. Egy dolog, ami mélyen megérintett a színpadon állva, hogy a magyar közönség ugyan nem értette a szöveget, mégis csendben, nagy tisztelettel hallgatták" - nyilatkozta a vasárnapi előadás után az egyik énekes, Jang Hsziaocsuking.
A rendezvényen lehetőség nyílt közös fényképezkedésre a művészek társaságában, emellett a látogatók kipróbálhatták a cukorfújás és a lámpás készítés izgalmas mesterségét is. Ráadásul idén először 35 gyönyörű hagyományos kínai öltözet, azaz hanfu ruha is kiállításra került, amelyeket közelről is megcsodálhattak az érdeklődők.
A 2025-ös év a kígyó éveként vonul be, amely a kínai hagyományok szerint a bölcsesség és az átalakulás jelképének számít. Az új év január 29-én veszi kezdetét, és egészen 2026. február 16-ig tart, lehetőséget adva a személyes fejlődésre és a mélyebb megértésre.