Nem vesztette el aktualitását a Till Tamás-gyilkosság, mivel körözést rendeltek el F. János ellen.

Az ügyészség álláspontja szerint nem évült el a Till Tamás sérelmére elkövetett emberölés - közölte lapunkkal a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség.
A nyomozó hatóság álláspontja szerint az el nem évülő bűncselekmények esetében az elévülési idő fogalmilag nem alkalmazható. A főügyészség a folyamatban lévő büntetőeljárás keretében - figyelembe véve a bűncselekmény elkövetésének időpontjában és a jelenleg hatályos jogi szabályozás alapján - arra a következtetésre jutott, hogy az el nem évülő bűncselekmények, például a minősített emberölés esetén, az elévülés nem merülhet fel. Ennek megfelelően, ha egy fiatalkorú elkövető minősített emberölést hajt végre, az eljárás nem különbözik attól, mintha felnőttként tette volna, mivel a bűncselekmény nem évül el.
- fűzték hozzá.
A Ripost számolt be először arról, hogy F. János ügyében mégsem évült el az emberölés vádja, és ennek következtében körözést adtak ki ellene. A tragikus esemény 2000. május 28-án történt, amikor a 11 éves Till Tamás bajai otthonából indult el kerékpárjával, hogy a közeli vadasparkba látogasson el. Az őt követő nyomok azonban hamar megszűntek, csupán a biciklijét találták meg. Az eltűnt fiút hosszú éveken át kereste a rendőrség. Idén, augusztus 1-jén a nyomozó hatóság bejelentette, hogy rábukkantak Till Tamás földi maradványaira, és ennek nyomán emberölési ügyben indult eljárás.
A hatóságokhoz ugyanis olyan információ jutott el, hogy hogy a bajai gyermekotthon egykori lakói közül valaki a kétezres évek elején segített egy holttest eltüntetésében, elásásában. Erről először egy 44 éves vállalkozó beszélt, akinek elmondásait megerősítette F. János is, akit szintén tanúként hallgattak ki a rendőrök. Végül F. János budapesti vállalkozó által elmondottak alapján jutott el a rendőrség ahhoz a bajai tanyához, ahol megtalálták Till Tamás földi maradványait. A rendőrök feltörték a tanyán álló melléképület aljzatbetonját, abban voltak egy fóliába csavarva a kisfiú földi maradványai.
F. János a nyomozóhatóságoknak előadott történetével sok kérdést vetett fel. Elmondása szerint ő és barátja, K. Róbert segítettek a tanya tulajdonosának abban, hogy eltüntessék Till Tamás holttestét. Azonban a helyzet különös sötét árnyakat vetett, hiszen mind a tanya tulajdonosa, mind Róbert már nem él, mindketten öngyilkosságot követtek el. A nyomozás előrehaladtával a rendőrök egyre több ellentmondást fedeztek fel F. János vallomásában, ami csak tovább fokozta a rejtélyt és a gyanút az ügyben.
Ezen felül a rendőröknek több tanú is megerősítette, hogy F. János kérésére említették K. Róbert nevét, és azt is, hogy F. János elárulta nekik, hol található a holttest. Ezt követően a nyomozást végző Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság november 28-án ismét meghallgatta F. Jánost, aki ekkor már megtört lélekkel mindent bevallott.
A férfi beismerte, hogy ő oltotta ki az életét annak a 11 éves Till Tamásnak, akivel cigarettázás közben találkozott, miközben V. József tanyáján dolgozott. A kihallgatása során elmondta, hogy segítséget kért a fiútól, majd a műhely melletti fatárolóban egy ácskapoccsal végzett vele. A holttestet talicskával egy közeli melléképületbe szállította, ahol elásta, fóliát terített rá, és homokkal fedte be, mivel tisztában volt vele, hogy hamarosan betonozni fognak azon a területen. Bár a korábbi gyanú V. Józsefet célozta, K. Róbert sosem tudta meg, hogy a fiú holtteste ott rejtőzik. F. János a kihallgatásán azt állította, hogy a gyilkosságról senki más nem tudott, és az eset részleteit mindössze az elmúlt nyárig titokban tartotta. Azt mondta, hogy a gyermeket addig bántalmazta, amíg látta, hogy él. F. János nem tudott emberi indokot adni a gyilkosságra, és a kihallgatás során a bizonyítékok nyomása alatt összeroskadt, megbánás jeleit mutatva. Amikor rákérdeztek, miért titkolja az indítékát, azt felelte: „ennek a gyermeknek is vannak szülei.”
F. János a rendőrség épületéből szabadon távozhatott, hiszen tanúként hallgatták ki. Mivel a gyilkosság idején 16 és 18 év között volt, a jogszabályok szerint nem vonható felelősségre. A bűncselekmény 2000-ben történt, így a büntethetősége 2015-re elévült. A Fidesz-frakció már másnap lépéseket tett, és törvénymódosítást kezdeményezett a kialakult jogi kiskapu megszüntetése érdekében.