Matolcsy Ádám végre megszólalt az MNB-alapítványok körüli botrány kapcsán. Kijelentései új fényt vetnek a történtekre, és számos kérdést vetnek fel a közvéleményben. Az ügy részletei és az elhangzottak várhatóan tovább fűszerezik a diskurzusokat a pénzügy
Mihályfi Luca így reagált arra, hogy Gáspár Győző a kiesése után beléjük állt A Nagy Duettben
Válaszolt a sajtó kérdései Matolcsy Ádám, a volt jegybankelnök fia, aki az MNB botrányával került a figyelem középpontjába az utóbbi időben. A Telex Hadházy Ákos Facebook-bejegyzése miatt kereste meg, amelyben a politikus Matolcsy feleségének luxuséletéről számolt be. A volt jegybankelnök fia szerint Hadházy és a Telex is "folyamatosan hazudozik, az elmúlt hetekben egy nyilvánvalóan politikai indíttatású lejáratókampány keretében". Ugyanakkor hozzáteszi, hogy szívesen válaszol olyan kérdésekre, amelyeket "nem politikai érdekből tettek fel". A portál részletes kérdéssort küldött az elmúlt hetek talán legnagyobb közéleti botrányának szereplőjének.
(A legfrissebb hírek itt)
Márciusban az Állami Számvevőszék több bűncselekmény gyanúja miatt feljelentést tett az MNB-hez köthető alapítványok gazdálkodásával kapcsolatban: az 500 milliárdos vagyonból akár több száz milliárd is eltűnhetett. Mindeközben az évek során a korábbi jegybankelnök fia, Matolcsy Ádám, valamint a családja barátai jelentős vagyonra tettek szert. Hogy hogyan lett aranyifjú Matolcsy György fia, arról ebben a cikkben számoltunk be.
Matolcsy Ádám legfrissebb bejelentése szerint:
Minden bevételem a törvényes keretek között mozog, és immár négy éve nem élek tartósan Magyarországon. Édesapám már nem tölti be a jegybankelnöki posztot, és biztosíthatom, hogy senki nem tulajdonította el sem az MNB, sem az MNB alapítvány vagyonát, hiszen a vagyoneszközök továbbra is szerepelnek a mérlegükben.
- írta. Állítása szerint több külföldi érdekeltsége van, amelyekből a jelenlegi bevételei legnagyobb része származik. Hogy hol él most, azt családjára hivatkozva nem kívánta felfedni. Tagadta viszont, hogy New York-ban lakna. Matolcsy kijelentette: "A valóság az, hogy már négy éve nem jártam New York államában." A diplomataútlevelével kapcsolatban viszont nem tudott információt adni.
A Válasz Online márciusi írása alapján Matolcsy Ádám lehetett az, aki irányította a MNB-alapítványokból kiszervezett, több százmilliárdos vagyont, melynek útját három külföldi vállalat felé terelte, mindezt "Kovács Petra" álnév alatt.
Ezzel a váddal kapcsolatban Matolcsy Ádám most azt mondta: minden kommunikációja, találkozója és tárgyalása a szabályok és törvények maradéktalan betartásával zajlott a múltban, és a jövőben is így fog történni.
Bár tanulmányoztam Kováts Petra "álnéven" írt sajtóhisztéria cikkeit, mélyen elítélem, hogy a média képviselői női identitással ruházzák fel a személyemet.
- felelte.
Kiemelte, hogy véleménye szerint apja ellen irányuló "lejáratási próbálkozások" méltatlanok, és ezeket "főként gazdasági és politikai riválisainak tudja be." Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy még az ilyen konfliktusok sem indokolják, hogy például egy Állami Számvevőszék szakmaiatlan jelentéssel próbálja megkárosítani a közvéleményt. Kérte, hogy olvassa el az erről készült interjút.
Matolcsy György nemrégiben az Indexnek adott interjújában határozottan visszautasította az Állami Számvevőszék jelentésében megfogalmazott állításokat. Véleménye szerint a jelentés alapjaiban hibás, mivel az iratellenes és figyelmen kívül hagyja a valós tényeket. Az interjú során Matolcsy hangsúlyozta, hogy a vizsgálat során tapasztaltak nem tükrözik a valóságot, és a kritikák nem állják meg a helyüket.
Matolcsy György kifejezésre juttatta véleményét az Állami Számvevőszék (ÁSZ) legutóbbi jelentéséről, hangsúlyozva, hogy az nem sugall semmiféle versenykorlátozást. "Az ÁSZ csupán annyit említ, hogy ezek a cégek jelentős megbízásokkal rendelkeznek, de még ő sem állította, hogy ezt érdemtelenül kapták" – fogalmazott. Az MNB székházát érintő botrány kapcsán hozzátette, hogy "bármelyik ember a világ bármely pontjáról megtekintheti és csodálhatja az épületet. Ráadásul az új jegybank elnök, Varga Mihály az első munkaértekezletén maga is dicsérte a felújított jegybanki székházat."
Amikor arról érdeklődtek, hogy a baráti köréhez tartozó cégek által kezelt magántőkealapok miként juthattak hozzá olyan ingatlanokhoz, amelyek korábban jegybanki alapítványok birtokában voltak, azt válaszolta, hogy a pontos információkért az érintetteket kellene megkeresni. Hozzátette, hogy feltételezése szerint "minden tranzakció a vonatkozó jogszabályok szigorú betartásával, valamint piaci árazás alapján zajlott".