A szakértő, a jósnő és a kontraszelektált, álintellektuális, öntelt újságíró között lényeges különbségek húzódnak meg, amelyek megértése segíthet a tájékozódásban. A szakértő olyan személy, aki mélyreható tudással és tapasztalattal rendelkezik egy adott


A szakértő, a jósnő és a kontraszelektált, álintellektuális, öntelt, félhülye újságíró között számos különbség húzódik meg, amelyeket érdemes megvizsgálni. A szakértő általában mélyreható tudással és tapasztalattal rendelkezik egy adott területen. Az ő véleményei és elemzései megalapozottak, és a tudományos módszerek alapján formálódnak. A szakértők általában kutatások és tények alapján hozzák meg a kijelentéseiket, céljuk a valóság pontos ábrázolása. Ezzel szemben a jósnő inkább intuitív vagy spirituális megközelítéssel dolgozik. Ő nem feltétlenül támaszkodik tudományos alapokra, hanem inkább érzésekre, látomásokra vagy hagyományos hiedelmekre. A jósnő munkája sokszor szórakoztató, titokzatos és misztikus, de nem feltétlenül megbízható. A kontraszelektált, álintellektuális, öntelt, félhülye újságíró viszont egy olyan figura, aki gyakran háttérismeretek és valódi szakértelem nélkül próbálja meg eladni magát. Ők hajlamosak a szenzációra, a bulvárra és a felületes információkra, miközben a látszólagos tudásukkal az olvasók figyelmének felkeltésére törekednek. Az önteltségük és a valódi tartalom hiánya gyakran árnyékolja be a munkájukat. Összességében tehát a szakértő a tudományra és a tényekre épít, a jósnő a megérzésekre és a hagyományokra, míg a kontraszelektált újságíró a felszínes, figyelemfelkeltő tartalmakra összpontosít, gyakran a valódi tudás rovására.

Elsősorban az, hogy az ilyen sűrű napokban, pláne hétvégén nem kijelentéseket tesz a jövőről, hanem forgatókönyveket vázol a valószínűségük szerint. A fene sem tudja, mi lesz a következménye a Trump és Zelenszkij közötti balhénak, de ez legalább biztos. Nem is vagyunk annyira tájékozottak a jövőről, mint Doktor Péhádé András, aki okkal gúnyol ki minket tudatlanságunkért.

Zelenszkijt és stábját botrányos körülmények között hajították ki a Fehér Házból pénteken, a pletykák szerint még az ukrán delegáció költségeit is behajtották rajtuk. Az meg már nem pletyka, hogy az aláírási ceremóniára szánt ünnepélyes fogásokat szétosztották az ingyenezésre mindig fogékony újságírók között. Hogy ez milyen hatással lesz az orosz-ukrán háborúra, azt meg pont nem tudja senki, csak találgathatunk. Kivéve a jósnőket, mert ők magabiztosan kiolvassák a jövőt a náluk lévő belekből, csontokból és üveggömbökből.

A jósnők szerepe kétségtelenül jelentős, hiszen ők azok, akik olyan mélységekre világíthatnak rá, amelyeket esetleg nem ismerünk saját magunkban. Érdemes figyelemmel kísérni őket, olvasni, nézni és szemlélni az üzeneteiket. Néha azonban meglepődünk, amikor saját életünkről is véleményt formálnak. Például ott van Rácz András – nem az a Rácz András, aki író, hanem egy másik személy –, aki egyedülálló módon ötvözi a hagyományos jósnői hivatást az extrém túrák világával. Bucsában idegenvezetőként és jósnőként egyaránt tevékenykedik, így különleges perspektívát kínál a hétköznapokban.

6) Magyar kormánymédiát egyáltalán nem érdemes olvasni, ebben az ügyben sem. Több okból sem.

Természetesen! Kérlek, oszd meg velem a szöveget, amelyet szeretnél egyedivé tenni, és segítek átformálni!

Ukrajnáról a legtöbben sajnos alig tudnak valamit. Figyelemre méltó, hogy a kormánymédia munkatársai három évnyi háború alatt még Kijevig sem jutottak el, nemhogy a harcok frontvonaláig, holott jelentős költségvetéssel rendelkeznek. Ez lehetőséget biztosítana számukra, hogy olyan anyagokat készítsenek, amelyekhez a független magyar újságíróknak nincsenek forrásaik. Ennek ellenére nem teszik meg. Nincs helyismeretük, nincsenek kinti kapcsolataik, és a kormánypárti sajtó képviselői közül mindössze egy ember beszél valamennyire ukránul.

Természetesen! Kérlek, oszd meg velem a szöveget, amelyet szeretnél egyedivé tenni, és segítek átformálni!

e) Ez hatványozottan igaz a Mandiner, a PS és a többi ilyen álintellektuális lerakat öntelt félhülyéire. Azt érdemes megkérdezni magadtól: mi az esélye annak, hogy valaki mindenhez, de tényleg mindenhez ért...? Ha ugyanis elhisszük, hogy nem lehet mindenhez érteni, akkor azokat definíció szerint nem érdemes olvasni, akik az égvilágon mindent IS kommentálnak.

Abban kétségtelenül van igazság, hogy az újságírók néha meglehetősen idegesítő módon közelítik meg a témákat, gyorsan véleményt alkotva, mintha csak a legfrissebb hírekből merítenének. Hol járványügyi szakértők, hol geopolitikai elemzők szerepében tűnnek fel, anélkül, hogy valódi szakmai háttérrel rendelkeznének. Ugyanakkor Ukrajnát illetően sokkal mélyebb ismeretekkel bírnak, mint például az extrém túravezetők vagy a jósnők, hiszen sokuk ott született. Iskoláik révén nemcsak az orosz, hanem az ukrán nyelvet is beszélik, és családtagjaik, akik ott élnek, rendszeresen megosztják velük a helyzetüket, beleértve a háborúval kapcsolatos tapasztalataikat is. Doktor Péhádé András talán nem kívánja kijelenteni, hogy ezek az emberek ne ismernék Ukrajnát, hiszen a valóság mást bizonyít.

Amihez viszont nem szükséges az anyanyelvi szintű orosz és ukrán ismeret, az az, hogy Ukrajnában tényleg semmi amerikai érdek nem áll a háttérben, csak a megszerezni vágyott nyersanyagok. Ezt akár egy kontraszelektált, álintellektuális, öntelt, sőt, félhülye újságíró is képes lenne észrevenni. Ha Doktor Péhádé András nem tartja olyan stratégiai kincsnek a morált, ami elengedhetetlen és komoly hatással van a globális gazdaságra, akkor valójában ugyanazt a jósgömböt forgatjuk mindketten.

4) Az amerikai és ukrán stratégiai érdekek nem fognak megváltozni, még ha a pénteki találkozó nem is alakult kedvezően. Ukrajnának továbbra is létfontosságú az amerikai támogatás, ahogyan az Egyesült Államok is kitartóan törekszik arra, hogy hozzáférjen az ukrán stratégiai nyersanyagokhoz és infrastrukturális erőforrásokhoz. Az Egyesült Államok számára elengedhetetlen, hogy Oroszország ne kerüljön győztes helyzetbe a háborúban, és hogy Európa aktívan részt vegyen a konfliktus rendezésében, lehetővé téve ezzel, hogy az USA a Kínával való kapcsolataira összpontosíthasson.

Valószínű, hogy sikerül majd megtalálni a megoldást.

Péntek óta az Egyesült Államok, Ukrajna, Kanada, a NATO, az Európai Unió, valamint a legtöbb európai diplomáciai szolgálat azon fáradozik, hogy ezt a specifikus problémát sikeresen megoldják.

Valami izgalmas készülődik, ebben mindannyian biztosak vagyunk. Ugyanakkor érdemes megjegyezni, hogy Ukrajnában található infrastruktúra jelentős része arra van berendezkedve, hogy orosz árukat juttasson el Európába. Emellett nem szabad elfelejteni a kínai termékek szállítását sem, amelyek a Selyemút egyik ágazataként érkeznek. Ha Trump úgy dönt, hogy ezt a helyzetet a saját javára fordítja, az nem zárja ki, hogy az elégedett, de falánkságával gyomorrontásba kerülő Oroszország is beavatkozik a folyamatokba.

Ha már a stratégiai érdekeknél tartunk, vajon miért lenne fontos az Egyesült Államok számára egy erős Ukrajna? Hiszen ez a helyzet Oroszországot végleg Kína árnyékába kényszerítené. Nézzük csak, mit mutat a jósgömb! Vagy talán érdemes lenne megvárni a következő hét elejét, amikor véglegesen eldől Ukrajna sorsa. Egyetérthetünk abban, hogy komoly erőfeszítések folynak egy megoldás megtalálására. Ezt mi, a doktorival és PhD fokozattal nem rendelkező, de mégis alaposan tájékozott újságírók is jól tudjuk.

Természetesen! Íme egy egyedibb változat: „Ez a cikk a szerkesztőségünk közös nézőpontját tükrözi.”

Facebook hozzászólás

Természetesen, íme egy egyedibb megfogalmazás a megadott témák köré: **Kapcsolódó Témák: Béketárgyalások és Nyersanyagháborúk az Orosz-Ukrajnai Konfliktusban – Rácz András Elemzése** A közelmúltban zajló orosz-ukrán háború nemcsak a két ország közötti feszültséget növelte, hanem globális szinten is érezhető hatásokat gyakorolt, különösen a nyersanyagpiacokra. Rácz András szakértő elemzései révén betekintést nyerhetünk a béketárgyalások eddigi alakulásába és a konfliktus mögött meghúzódó nyersanyagérdekekbe, amelyek tovább bonyolítják a helyzetet. Az elemzés rávilágít arra, hogy a béke megteremtéséhez nemcsak politikai, hanem gazdasági megfontolásokra is szükség van, hiszen a nyersanyagok birtoklása és hozzáférhetősége kulcsszerepet játszik a régió stabilitásában.

Related posts