A Magyar Telekom nyeresége jelentős növekedést mutatott, de mi rejlik ennek a sikernek a mögött?


A Magyar Telekom ma reggel, a megszokott zárás utáni időponttól eltérően, váratlanul nyilvánosságra hozta negyedéves gyorsjelentését. Az eredmények túlnyomórészt felülmúlták az elemzői várakozásokat, ami kedvező híreként szolgál a vállalat számára. Ezen felül a menedzsment megerősítette a 2025-re vonatkozó korábbi előrejelzéseit, még akkor is, ha az idei évre elálltak az inflációhoz kötött díjkorrekció érvényesítésétől. Cikkünkben bemutatjuk, mi alakította a január-márciusi időszak eseményeit a Telekomnál, milyen tényezők befolyásolják a jövőbeni kilátásokat, hogyan teljesítettek idén a Telekom részvényei, valamint hogy jelenleg olcsónak vagy drágának számítanak-e a részvények.

Közel 8 százalékos bevételnövekedésről számolt be a Magyar Telekom 2025 első negyedévére ma reggel közzétett negyedéves gyorsjelentésében, ami közel megfelelt az elemzői várakozásoknak. Az eredmények alakulása azonban nagyobb meglepetést okozott, mind az EBITDA, mind az adózott eredmény jelentősen felülteljesítette a konszenzust.

A cég tájékoztatása szerint az első negyedévben tapasztalt bevételnövekedés fő hajtóereje az adat- és konnektivitás iránti fokozott kereslet, valamint a rendszerintegrációs szolgáltatások terén elért kétszámjegyű növekedés volt. Emellett az év első két hónapjának inflációkövető díjkorrekciós intézkedései is hozzájárultak a pozitív eredményekhez.

A mobil bevételek 7,4%-kal emelkedtek az előző év azonos időszakához viszonyítva, melyet elsősorban a mobil adathasználat növekedése és az inflációs hatásokra reagáló díjkorrekciók tettek lehetővé. A hangalapú kiskereskedelmi bevételek javulást mutattak, míg a nagykereskedelmi szegmens stabilan teljesített év/év alapon. Érdekes módon az SMS-bevételek közel 10%-os ugrást produkáltak. Ezzel szemben a mobil készülékértékesítésekből származó bevételek 3,6%-kal csökkentek, ami a magyar piacon tapasztalható értékesítési volumen csökkenésének tudható be. Továbbá, az egyéb mobil bevételek közel 9%-kal estek vissza, amely elsősorban a korábbi időszakok részletfizetéses készülékértékesítéseihez kapcsolódó kamatbevételek csökkenésének következménye.

Related posts