Ne hagyja, hogy a hamis hirdetések átverjék! Íme néhány dolog, amire érdemes odafigyelni:
Sajnálatos módon, napjainkban véget ért egy több mint öt évtizedes barátság.
Ritkán találkozhatunk olyan ajánlatokkal, amelyek valóban annyira vonzóak, hogy elsőre elhisszük: tényleg igazak. Érdemes inkább a fizikai üzletek hirdetéseire támaszkodni, mintsem a közösségi médiában feltűnő akciókra. A csalások és megtévesztések felismerése gyakran nem egyszerű feladat, ezért Hauk javasolja, hogy mindig tartsuk szem előtt azt a bölcsességet, miszerint "ha valami túlságosan csábító ahhoz, hogy igaz legyen, valószínűleg nem az".
Javaslat: Ha olyan kifejezésekkel találkozol, mint "csak rövid ideig tartó ajánlat" vagy "csupán néhány példány áll rendelkezésre", valószínűleg egy megtévesztő hirdetéssel van dolgod.
A jelentős árengedmények gyakran gyanúsak lehetnek. Hauk arra figyelmeztet, hogy nem reális pár ezer forintért iPhone-t vásárolni, és az Apple nem osztogat ingyen készülékeket senkinek.
Tipp: ha abszurdan alacsony árakat lát egy terméknél, az valószínűleg hamisítvány, vagy átverés.
Ha egy hirdetésre rákattintva olyan weboldalon köt ki, ahol nincs "https" az URL-ben, lehet, hogy átverésről van szó. Ha csak "http"-t lát, legyen óvatos, mert az "s" hiánya csalókra utalhat, főleg, ha jól ismert webáruházról, szállodáról vagy nagy márka oldaláról van szó.
Tipp: ne a hirdetésre kattintva nézze meg az ajánlatot, hanem keressen rá a Google-ön keresztül. Ha a hivatalos weboldalon is látható a hirdetés, akkor az ajánlat rendben van.
Ha a közösségi média hirdetéshez nem lehet hozzászólni, az mindenképpen figyelmeztető jel, hogy valószínűleg hamis reklámmal állunk szemben. A hozzászólások ugyanis kulcsszerepet játszanak az elköteleződésben. Bár előfordulhat, hogy egy hiteles fiók letiltja a kommentelési lehetőséget, például érzékeny vagy vitás témák esetén, amelyek gyűlölködő reakciókat válthatnak ki, ez a jelenség viszonylag ritka.
Amikor átverésre kerül sor, gyakran tapasztalhatjuk, hogy a kommentelési funkció le van tiltva. Ennek oka, hogy a csalók nem kívánják, hogy a vásárlók a megrendelt, de soha meg nem érkezett termékek miatt kifejezzék elégedetlenségüket.
Javaslat: Ha a hozzászólások le vannak tiltva, érdemes elhagyni az oldalt. A csalók gyakran azzal a céllal lépnek kapcsolatba, hogy hozzáférjenek a pénzügyi információidhoz, és miután megszerezték az adatokat, próbálják minimalizálni a további interakciót. Vigyázz a biztonságodra!
Ahogyan a hozzászólások letiltása, úgy a túlzottan pozitív vélemények is figyelmeztető jelzés lehet. Eaton hangsúlyozta, hogy nincs olyan termék vagy szolgáltatás, amely mindenki tetszését elnyerné. Ezért szívesebben választana egy olyan terméket, amelynek 4,6-os átlagértékelése van, és több száz véleménye érkezett, mint egy olyat, amely csak egy maroknyi, de mind 5 csillagos értékeléssel rendelkezik.
A mesterséges intelligenciával kapcsolatos átverések száma folyamatosan növekszik, így ha csupán dicsérő véleményekkel találkozunk, amelyek stílusa és tartalma egy kaptafára készült, érdemes gyanakodni.