Németországban aggasztó hírek érkeztek, miszerint a bevizsgált dubaji csokoládékban nemkívánatos anyagok bukkantak fel.

Világszerte milliók keresik a dubaji csokoládét, amiben pisztáciakrémmel kevert ropogós, cérnaszálformájú tészta található. A Spiegel szerint Németországban a baden-württembergi élelmiszer-ellenőrző hatóságok nyolc tábla dubaji csokit vizsgáltak meg, és megállapították, hogy nemkívánatos színezékeket, allergéneket és idegen zsírokat tartalmaznak.
Peter Hauk, a német élelmezésügyi, vidékfejlesztési és fogyasztóvédelmi miniszter kifejtette, hogy bár a rendelkezésre álló minta még nem elegendő ahhoz, hogy egyértelmű trendet vonjunk le, a vizsgálatok eredményei aggasztóak. Hauk hozzátette, hogy ennek következtében a németországi dubaji csokoládék teljes kínálatát alaposan átvizsgálják a hatóságok. A nyolc vizsgált csokoládéból ötöt az Egyesült Arab Emírségekben, míg hármat Törökországban állítottak elő. A török gyártású minták között szezámmagot találtak, amelyet a csomagoláson nem tüntettek fel. Ez különösen aggasztó lehet az allergiás fogyasztók számára, mivel komoly egészségügyi kockázatokat rejthet magában.
Az Egyesült Arab Emírségekből érkezett mintában pálmaolaj található, amely Peter Hauk megfogalmazása szerint "a fogyasztóknak szánt félrevezetés egyértelmű példája". Ezen felül a gyártási folyamat során szennyeződések is bekerültek a mintákba, így azok nem alkalmasak fogyasztásra. A német élelmiszer-ellenőrzési hatóságok megállapítása szerint a minták szinte mindegyikében mesterséges színezékekkel helyettesítették a természetes összetevőket.