A pedofilok ott leselkednek a gyerekekre, ahol a szülők büszkén mutogatják őket.


A gyerekek számos veszéllyel néznek szembe a világban, és ez nem csupán a fizikai baleseteket jelenti. Az elrablások, pedofilok és szervkereskedők jelenléte mind olyan tényezők, amelyek a szülők legrosszabb álmait táplálják. Azonban fontos, hogy ne csupán a félelem vezérelje a gondolkodásunkat. Hogyan tudjuk megelőzni a problémákat? E kérdéskörben kérdeztük meg Gyenes Józsefnét, a Dunaújvárosi Óvoda igazgatóját, aki szakmai tapasztalataival és tanácsaival segíthet eligibilis válaszokat adni.

Itt a jó idő, egyre többet töltenek a kisgyermekeink a szabadban. Többet vannak a látszólag biztonságos játszótereken is. Akár egyedül is lent vannak a játszótéren a nagyobbak. Így egyre több veszély leselkedik is rájuk. Hogyan védjük gyermekeinket a gyerekrablók, a pedofilok támadásaitól, erről kérdeztük Gyenes Józsefnét, a Dunaújvárosi Óvoda igazgatóját, aki néhány fontos dologra hívja fel a kisgyermeket nevelő szülők figyelmét:

Kérlek, ne ossz meg a gyerekedről készült képeket, mert ez veszélyeztetheti a biztonságát!

Különösen fontos, hogy a gyerekek és szüleik között jelszó legyen, hiszen ez egy hatékony védelmi eszköz. Ha egy idegen közelít a gyerekhez, és nem tudja a jelszót, akkor a gyermeknek tudnia kell, hogy nem szabad vele mennie, függetlenül attól, mit mond. Még ha valaki azt állítja is, hogy baleset történt, és azonnal szüksége van a segítségére, a jelszó hiánya meg kell, hogy akadályozza a kisgyereket abban, hogy biztonságát kockáztassa. Ma már egy olyan világban élünk, ahol a gyerekek sokkal nagyobb veszélynek vannak kitéve, mint a mi gyerekkorunkban, amikor a kulcsos gyerekek simán hazamehettek, és szinte minden felnőtt figyelt a környezetükre. Akkoriban, ha egy kisgyermek sírdogált, több felnőtt is odament, hogy segítsen. Ma viszont sajnos fennáll a lehetősége, hogy egy idegen kihasználja a gyerekek kiszolgáltatottságát. Ezért elengedhetetlen, hogy a szülők és a gyerekek között egy világosan meghatározott jelszó legyen, amely biztonságot nyújt számukra.

3. És senkitől sem fogadunk el semmit – legyen az egy idős néni, egy bácsi vagy akár egy kedves ismeretlen. Idegenektől semmit nem fogadunk el, ezt fontos, hogy a gyerekek tudomására hozzuk, hiszen sosem lehet tudni, hogy milyen veszélyes anyag rejtőzik abban a cukorkában, amit egy mosolygó ismeretlen kínál. Ez a világ, amiben most élünk, már nem a régi, és a biztonságérzetünk sokkal inkább kérdéses, mint valaha.

Related posts