A tűzoltók saját testük hőjével védték meg az őzet a lángok elől.

Az esemény egy zord, fagyos téli hajnalon zajlott, amikor a hóval borított táj fölött a nap alig kezdett el világítani. Ekkor egy kis őzgida került az örvénylő, jeges víz csapdájába, és sürgős segítségre volt szüksége, hogy kiszabadulhasson a dermesztő fogságból.
Az állat beszorult egy patak jeges részébe, és képtelen volt kiszabadulni. A tűzoltók azonnal a helyszínre érkeztek, hogy megmentsék a reszkető állatot, amely addigra már annyira kihűlt, hogy alig volt esélye a túlélésre.
A norvég tűzoltók óvatosan emelték ki az őzet a jeges vízből, majd száraz helyre vitték. Azonban itt nem ért véget a feladatuk a német Spiegel hírmagazin beszámolója szerint. Tudták, hogy az állat testhőmérséklete kritikus szintre esett, és ha nem cselekszenek gyorsan, akkor az őz elpusztulhat a kihűlés következtében. Mivel nem volt elérhető az ilyenkor szükséges speciális eszköz a helyszínen, a tűzoltók a legtermészetesebb módszerhez folyamodtak: meleg öleléssel próbálták felmelegíteni az állatot.
A tűzoltók váltották egymást, hogy biztosítsák az állat folyamatos melegítését, miközben száraz takarókkal és kabátokkal is betakarták. Az őz lassan kezdett megnyugodni és visszanyerni erejét a gondoskodás hatására.
Az eset híre gyorsan elterjedt a közösségi médiában, és a tűzoltócsapat rengeteg dicséretet kapott. Sok kommentelő meghatódva dicsérte a tűzoltókat, amiért nemcsak emberek, hanem a vadon élő állatok életének megmentésére is ilyen elhivatottan figyelnek.
Sokan kiemelték, hogy a történet emlékeztet arra, milyen fontos az emberség és az empátia minden élőlénnyel szemben. "Nemcsak tűzoltók, hanem hősök is" - írta az egyik hozzászóló.
Az állatvédő szervezetek ünnepélyesen elismerték a mentési akciót, kiemelve, hogy a vadon élő állatok megmentésében a gyors és szakszerű beavatkozás elengedhetetlen. Ezek az esetek világosan tükrözik, mennyire eredményes lehet a civil összefogás és a szakmai tudás egyesítése az állatok védelme érdekében.
Norvégia hideg telei nemcsak az emberek, hanem az állatok számára is komoly kihívást jelentenek. Az őzek, szarvasok és más vadállatok gyakran kerülnek veszélybe, beleesnek a jeges vízbe a hóolvadás és a befagyott tavak, patakok miatt. A tűzoltók és más mentőcsapatok rendszeresen végeznek hasonló akciókat, de az ilyen különösen megható mentések ritkán kerülnek reflektorfénybe.