Egy félreértés folytán a Magyar nevét is feltüntették egy EP-határozatban, amiért a Fidesz tagjai azóta is folyamatosan háborúpárti címkével illetik őt.

Kép: Philippe Stirnweiss / Európai Parlament / Európai Unió
Dömötör Csaba szerdai Facebook-bejegyzésében arról számolt be, hogy Magyar Péter mostantól hivatalos dokumentummal rendelkezik, amely megerősíti, hogy továbbra is háborús politikát támogat. A Fidesz politikusa egy képet is megosztott, amelyen a határozati javaslat borítója látható, és külön kiemelve szerepel Magyar Péter neve a benyújtók között. "A néppárti-baloldali koalíció az Európai Parlamentben egy határozat-tervezetet terjesztett elő a közelgő plenáris ülésre. A dokumentum elvileg az európai védelemről szól, azonban a tartalma alapján ez az eddigi legélesebb háborús állásfoglalás. A javaslat hangsúlyozza, hogy Európa jövője az ukrán hadszíntéren dől el, ezért sürgetik, hogy még több fegyvert és lőszert küldjenek."
A Magyar Facebookon közzétett bejegyzésében az Európai Parlament elnöke éles kritikát fogalmazott meg Orbán Viktor támogatóival szemben, mondván: "Ismételten hazugságokkal próbálnak lejáratni." A bejegyzésben kifejtette, hogy a Fidesz által terjesztett "rogáni propaganda" most azzal vádolja, hogy egy fegyverszállításról és a háború meghosszabbításáról szóló dokumentumot támogatta aláírásával. "A fideszes állításokkal az a gond, hogy soha nem járultam hozzá ehhez a határozathoz" - hangsúlyozta. Az elnök hozzátette, hogy a dokumentumra a nevét valaki hamisította, és jelenleg már a legfelsőbb szinten folyik egy európai parlamenti vizsgálat, hogy kiderüljön, a Fidesz Frakció egyik tagja áll a hamisítás mögött, vagy esetleg mások ösztönzésére történt mindez.
Molnár Csaba, a DK képviselője, éles kritikával illette a Tiszát, amiért az nem támogatta a Fidesszel és a Mi Hazánkkal együtt a határozatot, amely Ukrajna védelmét célozta. "A magyar jobboldal tehát egyértelműen kifejezi, hogy nem áll ki a megtámadott ukrán nép mellett, nem ítéli el az agresszort, és ezzel együtt nem segít Ukrajna megvédésében, ami pedig egész Európa biztonságát is érinti. Újra látható, hogy a Fidesz, a Tisza és a Mi Hazánk szokatlan szövetsége alakult meg." A képviselő megjegyezte, hogy a Tiszások ugyan jelen voltak a teremben, azonban nem szavaztak.
Az Európai Parlament szerdai ülésén két fontos témában is döntés született: Ukrajna támogatásáról, valamint az EU védelmi politikájának "fehér könyvére" vonatkozó határozatról. Molnár az első kérdéssel foglalkozott, míg Dömötör és Magyar a másodikra összpontosítottak, azonban a két téma között érezhető átfedések mutatkoznak. Fontos megjegyezni, hogy egyik dokumentumnak sincs jogi kötelező ereje; csupán az Európai Parlament véleményét tükrözik. Az uniós külügyi döntéseket a tagállamok egyhangúan hozzák meg. A fehér könyv egyelőre nem érhető el, de várhatóan a jövő héten nyilvánosságra hozza azt az Európai Bizottság.
Roberta Metsola a fehér könyvről zajló szavazás kezdetén hivatalosan is beismerte, hogy hibás információról van szó. Az állásfoglalási javaslaton már nem található Magyar neve. A Tisza elnöke kifejezte, hogy magyarázatra van szüksége arra vonatkozóan, hogyan kerülhetett az aláírása nélküli dokumentumra, és garanciát követelt arra, hogy hasonló esetek a jövőben ne forduljanak elő. Már most is támadások érték emiatt az "Orbán- és Fidesz-propaganda" részéről.
A hiba beismerése és orvoslása után, órákkal később a Fidesz sajtóirodája mégis egy levelet küldött, amelyben "a Tisza Párt őszödi beszédéről" esett szó. A levélhez Menczer Tamás Facebook-bejegyzése is csatolva volt, amelyben az állt, hogy a dokumentum "egyik szerzője Brüsszel Péter".
A szavazási jegyzőkönyv alapján a tiszások a fehér könyvről és az Ukrajnáról szóló határozat végszavazásánál sem adtak le voksot. A fideszesek és Borvendég Zsuzsanna a Mi Hazánkból mindkettőnél nemet, a DK-sok igent nyomtak.
A fehér könyvről elfogadott szöveg az EP közleménye szerint kimondta: az EU fordulópont előtt áll, az európai biztonságot fenyegető fenyegetésekkel és támadásokkal szemben a "szokásos üzletmenet" megközelítés már nem járható út. Felszólította az EU-t, hogy sürgősen cselekedjen és gondoskodjon saját biztonságáról. Konkrét javaslatokat vár a leendő fehér könyvtől, hogy lehetővé tegye a "valóban áttörést jelentő és szükséges erőfeszítéseket" és a "háborús helyzetekben alkalmazotthoz hasonlóan" intézkedjen, mondják a képviselők. Üdvözölték a nemrégiben előterjesztett fegyverkezési tervet is.