A hatóságok felfedeztek egy rejtett alagutat, amely drogcsempészek által volt használva, és amelyen keresztül marokkói hasist szállítottak. Az alagút titkos járatként szolgált a csempészek számára, lehetővé téve, hogy észrevétlenül juttassák el a tiltott


A hatóságok felfedeztek egy drogcsempész alagutat az észak-afrikai spanyol autonóm város, Ceuta és a mellette elhelyezkedő Marokkó között. Az alagút, amely világítással van ellátva, 50 méter hosszú, és elég tágas ahhoz, hogy akár 50 kilogrammnyi kábítószerrel megrakott csempészek is kényelmesen átkeljenek rajta.

A hatóságok felfedeztek egy drogcsempész alagutat, amely Marokkó és az észak-afrikai spanyol autonóm város, Ceuta között húzódik – számol be róla az MTI.

A spanyol csendőrség legfrissebb értesülései szerint a néhány éve leállított Tajaral ipartelep területén található márványgyár egyik elhagyatott raktárában fedezték fel az alagutat, amely egy csapóajtó alatt rejtőzködik. Az alagútra való lejutás érdekében egy 12 méteres, függőleges lépcsősort kell megmászni.

A kiépített világítással ellátott alagút hossza 50 méter, és elég tágas ahhoz, hogy akár 50 kilogrammos kábítószer-kötegeket cipelő csempészek is kényelmesen áthaladhassanak rajta. Az El País című napilap a felfedezett földalatti járatot a Mexikó és az Egyesült Államok között működő csempészalagutakhoz hasonlította.

A spanyol hatóságok már egy ideje sejtették, hogy a környéken létezhet egy ilyen alagút, amelyet a bűnszervezetek használnak, hogy nagy mennyiségű marokkói hasist csempésszenek Ceutába. Ezt követően a drogot teherautókon továbbítják az Ibériai-félszigetre. Az ügy komolyságát jól mutatja, hogy 2023 decemberében Algeciras kikötőjében egy 3000 kilogrammos hasisszállítmányra bukkantak.

A 2024-ben indított, Hádész hadműveletnek elnevezett akcióban eddig 14 embert fogtak el, köztük egy börtönőrt és két csendőrt. Három embert előzetes letartóztatásba helyeztek. A hatóságok úgy vélik, hogy az akcióval több bűnszervezetre is csapást mértek, mivel feltételezik, hogy az átjárót különböző bandák közösen építették, felügyelték és használták. Az El País szerint a megkérdezett források kizárták, hogy a föld alatti alagutat illegális bevándorlók csempészére is használták volna.

Related posts