Több mint 150 kardszárnyú delfin került partra Ausztráliában, ami figyelemre méltó és szomorú esemény egyaránt.


Az Ausztráliához tartozó Tasmania szigetén több mint 150 kis kardszárnyú delfin vetődött partra, jelentős részük elpusztult, írja a BBC. A 157 állatból szerdán körülbelül 90 élt, de a szakértők szerint a bonyolult körülmények lehetetlenné teszik a megmentésüket, ezért el kell őket altatni.

A kis kardszárnyú delfin a delfinfajok között az egyik legimpozánsabb példány, hiszen akár 6 méteres hosszúságot is elérhet, és súlya elérheti az 1,5 tonnát is. Ez a lenyűgöző, veszélyeztetett állat a tengerek élővilágának egyik csodája, amely figyelmet érdemel.

A hatóságok szerdai tájékoztatása szerint a delfinek 24-48 órán belül elérhetik a partot. Kris Carlyon, a tengerbiológus, rámutatott, hogy a Launceston városától körülbelül 300 kilométerre található terület rendkívül nehezen megközelíthető, ráadásul a közelben erdőtűz is tombol, így mentőfelszerelést sem tudnak a helyszínre juttatni. Mivel az előrejelzések azt mutatják, hogy a következő két napban is hasonló körülményekre lehet számítani, a szakértők úgy határoztak, hogy inkább elaltatják a megmaradt állatokat.

A környezetvédelmi minisztérium jelenleg is azon fáradozik, hogy megtalálja a legmegfelelőbb módszereket a tetemek ártalmatlanítására. Ugyanakkor a terület különösen jelentőséggel bír az őslakos közösségek számára. A szóvivő megjegyezte, hogy "lehet, hogy célszerű lenne inkább a természetet hagyni, hogy saját útját járja".

Related posts